مطالب مشابه

2 ديدگاه

 1. 1

  هادی

  با توجه به فساد اداری در مدیریت بالا دستی این بانک ، بر اساس شواهد دادگاهی اعلان شده می توان استنباط کرد که اکثر افرادی که تسهیلات گرفتند برای پرداخت بدهی خود برنامه و تمایلی ندارند. چون این فساد با همراهی مدیران این مجموعه با اخذ پورسانت (رشوه) همراه بوده پس نمی توان به وصول مطالبات توسط خود این سیستم امیدوار بود. البته گمان اینکه این تسهیلات بدلیل رکود و تحریم ها زمین گیر شده است خیلی ساده لوحانه است البته کسانی که وام دریافت کردند سعی خواهند کرد با توجه به نفوذی که دارند از این حیله استفاده بکنند. و از باز پس دهی وام ها خودداری بکنند.
  چند پیشنهاد فوری برای حل این مشکل ارائه می شود:
  1. توقیف اموال مدیران (و همه اموال فرزندان آنها) بانکی که در زمان آنها وام ها پرداخت شده است.
  2. ممنوع الخروج کردن مدیران ذکر شده همراه با خانواده آنها.
  3. توقیف ، ممنوع الخروج کردن و ممنوع مامعله کردن (محدویدت شدید تجاری و حقوقی )وام گیرندگان همراه با خانواده آنها.
  4. تحقیق بی طرفانه و مخفی از تمامی افراد ذیربط تا روشن شود این وام ها در کجا ها سرمایه گذاری شده است و رد رشوه های دریافتی به کجا ختم می شود.
  5. گمان بر این است برخی از وزرا و دولتی ها نیز در مسئله دخیل باشند (داماد ، پسر وزیر و نزدیکان فرماندهان نظامی) بنابراین نیاز است سیستم رهگیری بصورت چند لایه باشد تا اگر مامور و کارشناسی توسط این افراد تطمیع یا تهدید شد نفراتی دیگری بدون شناسی شدن بصورت مخفی کار را دنبال بکنند. برای اینکار می توان از تجربیات کشور ایتالیا در مبارزه با مافیا استفاده کرد.
  6. تمامی مراحل دادگاه ها بصورت علنی برگزار بشود تا درس عبرتی برای مدیران ارشد در آینده شود که مسیر این افراد را طی نکنند.

  پاسخ
 2. 2

  موسسه حقوقی حامی عدالت اصفهان÷÷

  ببینید چی شده که تو سایت معتبر اعلام شده

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری نبض بورس محفوظ است. انتشار مطالب بدون ذکر نام و لینک سایت خبری نبض بورس مجاز نیست.