#برچسب‌های منتخب
# عرضه اولیه # تجدید ارزیابی # غزر
برچسب منتخب
جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
بیشترین لایک
بیشترین نظر
وب گردی

اختلال‌ها؛ پاشنه آشیل بازار می‌شود

۰۱:۳۴ - ۱۰ تير ۱۳۹۹
اصطلاح صف‌نشینی در بازار سهام که این روزها زیاد شنیده می‌َشود و درباره آن زیاد می‌خوانیم، به نوعی ارتباط مستقیم با اختلال در سامانه‌های معاملاتی دارد که چند روزی است به‌صورت ملموس سهامداران در حال تجربه آن هستند.

به گزارش نبض بورس؛ عظیم ثابت کارشناس بازار سهام نوشت: اصطلاح صف‌نشینی در بازار سهام که این روزها زیاد شنیده می‌َشود و درباره آن زیاد می‌خوانیم، به نوعی ارتباط مستقیم با اختلال در سامانه‌های معاملاتی دارد که چند روزی است به‌صورت ملموس سهامداران در حال تجربه آن هستند.

در این خصوص باید اذعان داشت پاسخگو نبودن زیرساخت‌ها یکی از اصلی‌ترین عوامل صف‌نشینی است. این اتفاق باعث می‌شود که سیستم‌ها مدام هنگ کنند.

البته این اختلال‌ها می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای اینکه بتوانیم سامانه فعلی را از این وضعیت خارج کنیم، بنابراین به نظر می‌رسد لازم است به‌صورت آزمایشی دامنه نوسانات را افزایش دهیم و مقدمه‌ای برای کمتر کردن صف نشینی‌ها ایجاد کنیم.

راه دیگر در این رابطه اعلام فراخوان برای استفاده از پتانسیل شرکت‌های داخلی در رابطه با طراحی سامانه یا به روز کردن سامانه فعلی است. واقعیت این است که اختلال در سامانه معاملاتی یک بحث ملی است؛ چراکه اگر نتوانیم زیرساخت‌های داخلی لازم را ایجاد کنیم، مردم از بازار گریزان می‌شوند و با بازار قهر می‌کنند.

بنابراین بهتر است این موضوع در شورای عالی امنیت ملی یا هیات‌دولت مطرح شود و هشدارهای لازم در این رابطه توسط کارشناسان مطرح شود تا مجوز‌های لازم برای طراحی مجدد یا به‌روز‌کردن سامانه داده شود؛ چون اگر به هر دلیلی این اختلال اصلاح نشود و ادامه‌دار باشد، تبدیل به پاشنه آشیلی برای بازار سرمایه می‌شود.

پاسخ دهید
سایت نبض بورس از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.
تیتر یک
۱۲:۵۲ - دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹
۰۹:۱۹ - يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹
۰۹:۳۹ - شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹
۰۹:۴۲ - چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹
۱۰:۲۴ - سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹
۱۰:۳۴ - دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹
۰۹:۰۰ - يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹
۰۹:۰۶ - شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
۰۹:۵۲ - چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹
۱۰:۳۰ - دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹