#برچسب‌های منتخب
# عرضه اولیه # قیمت خودرو # سهام عدالت # غزر # آریا
برچسب منتخب
جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
بیشترین لایک
بیشترین نظر
نیازمندیها

معاملات چه نمادهایی متوقف است؟

۰۹:۵۴ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
پس از نماد آکنتور، این نماد وانصار است که رکوردار طولانی ترین توقف معاملات می باشد. معاملات این نماد از 6 مرداد ماه 1397 متوقف شده است.

به گزارش نبض بورس، تا روز پایانی معاملاتی هفته اخیر یعنی تا مورخه 11 فروردین 1399، معاملات 17 نماد در بورس تهران متوقف بود که سهام بیشتر آن ها حدود یک ماه است که به علت توقف نماد، داد و ستد نمی شود.

در این میان یک نماد است که از سال های گذشته معاملات آن متوقف شده است و به نوعی رکوردار طولانی ترین دوره توقف معاملات می باشد. معاملات این نماد از 13 شهریور ماه 1395 تاکنون متوقف می باشد.

معاملات چه نمادهایی متوقف بود و یا متوقف شد؟

همان گونه که ذکر شد در هفته اخیر در مجموع معاملات 17 نماد بنا به دلایل مختلفی از جمله تعلیق نماد معاملاتی، تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی، افشای اطلاعات با اهمیت و برگزاری مجمع عمومی متوقف شد. این 17 نماد عبارت بودند از: آکنتور، تاپیکو، تملت، خساپا، خگستر، خودرو، دلقما، زکوثر، شفن، غدشت، غشصفا، کاما، کویر، لخزر، وانصار، وپارس و ونیرو.

بیشتر بخوانید:

بیشترین دلیل توقف نمادهای معاملاتی چه بود؟

بررسی ها نشان می دهد که از 17 نماد، معاملات 7 نماد به دلیل "تعلیق نماد معاملاتی" متوقف شده اند و این موضوع بیشترین دلیل توقف نمادهای معاملاتی در هفته اخیر بوده است. همچنین دلیل توقف معاملات 6 نماد، "برگزاری مجمع عمومی فوق العاده در خصوص تغییر سرمایه" بوده است. "تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی" نیز از دیگر دلایل توقف معاملات نمادها بود که در این بین معاملات 2 نماد به دلیل همین موضوع متوقف شده است. معاملات 1 نماد نیز به دلیل "افشای اطلاعات با اهمیت" و 1 نماد هم به دلیل "جلسه هیات مدیره برای تغییر سرمایه" متوقف شده است.

رکورد طولانی ترین توقف معاملات در اختیار کدام نماد است؟

همان گونه که در ابتدای متن ذکر شد معاملات یکی از نمادها حدود 4 سال است که متوقف می باشد. رکورد طولانی ترین توقف معاملات به شرکت کنتورسازی ایران با نماد آکنتور تعلق داشته که به دلیل تعلیق نماد، معاملات آن از شهریور ماه 1395 تاکنون متوقف می باشد. پس از آکنتور این نماد وانصار است که رکوردار طولانی ترین توقف معاملات می باشد. معاملات این نماد از 6 مرداد ماه 1397 متوقف شده است.

 

پاسخ دهید
سایت نبض بورس از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.