جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
پرطرفدار ترین
پربحث ترین
در نخستین روز معاملاتی بازار سرمایه در سال جاری

کدام نمادها در صدر تقاضا هستند

۰۹:۵۳ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹
بورس تهران نخستین روز معاملاتی سال جاری را با عقب نشینی آغاز کرد و با کاهش 4234 واحدی به کانال 508 هزار و 665 واحدی عقب نشینی کرد.

بورس تهران نخستین روز معاملاتی سال جاری را با عقب نشینی آغاز کرد و با کاهش 4234 واحدی به کانال 508 هزار و 665 واحدی عقب نشینی کرد.

 

به گزارش نبض بورس، بورس تهران نخستین روز معاملاتی سال جاری را با عقب نشینی آغاز کرد و با کاهش 4234 واحدی به کانال 508 هزار و 665 واحدی عقب نشینی کرد.

نگاهی به ارزش معاملات

ارزش معاملات 2842.7 میلیارد تومان بوده که ناشی از جابجایی چهار میلیارد و 157 میلیون برگه سهم طی 629هزار و 473 نوبت معاملاتی بود.

7 نماد با بیشترین تقاضا

گلوکزان، بورس کالای ایران و ملی صنایع مس ایران، بورس اوراق بهادار تهران، کاشی و سرامیک حافظ،فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان با بیشترین صفوف فروش و عرضه مواجه هستند.

7 نماد با بیشترین عرضه

در نخستین روز معاملاتی هفته جاری نمادهای پدیده شیمی قرن، سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و نوش مازنداران،كارخانجات توليدي شهيد قندي (بكام)،عمران‌وتوسعه‌فارس‌ (ثفارس)، کارتن ایران و مخابرات ایران در صدرتقاضا بودند.

رفت و امدها

پديده شيمي قرن (قرن1) با توجه به تغييرات بيش از 50 درصدي قيمت سهام، به منظور برگزاري كنفرانس اطلاع رساني توسط ناشر، حق تقدم شركت ايران ياسا تاير و رابر(پاساح)با توجه به پايان مهلت پذيره نويسي سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشيمي تأمين (تاپيكو1)،‌داروسازي‌زهراوي‌ (دزهراوي1)،تجارت الكترونيك پارسيان(رتاپ1) با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه الف،توليدي چدن سازان (چدن1)،سرمايه گذاري گروه توسعه ملي (وبانك1)، معدني‌ املاح‌ ايران‌ (شاملا1)، بانك سينا (وسينا1) با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه ب، متوقف شدند.

نماد معاملاتي شركت لبنيات پاستوريزه پاك(غپاك)با توجه به رفع تعليق نماد معاملاتي و انتشار اطلاعات،بانك تجارت (وتجارت) با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه الف و ب، مديريت سرمايه گذاري اميد(واميد)پس از رفع تعليق نماد معاملاتي وافشاي اطلاعات با اهميت گروه ّالف شير پاستوريزه پگاه آذربايجان غربي(غشاذر) افشاي اطلاعات با اهميت گروه ّالف مارگارين(غمارگ)پس از رفع تعليق نماد معاملاتي و افشاي اطلاعات با اهميت گروه ب، سرمايه گذاري گروه توسعه ملي(وبانك)، توليدي چدن سازان(چدن)، بانك سينا(وسينا)، معدني املاح ايران(شاملا)با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه ب بازگشایی شدند.

نماد معاملاتي شركت كارتن‌ ايران‌ (چكارن1)  بين‌ المللي‌ محصولات‌ پارس‌ (شپارس1) با توجه به تغييرات بيش از 20 درصدي قيمت سهام،با وقفه همراه شدند.

همچنین توقف نماد معاملاتي شركت شيشه‌ و گاز (كگاز1)، با توجه به عدم رعايت ضوابط افشاي اطلاعات با اهميت حداكثر براي 2 روز كاري ادامه خواهد داشت.

از فرابورس چه خبر؟

شاخص فرابورس(آیفکس) نیز با کاهش 8 واحدی مواجه و به کانال 6 هزار و 582 واحدی بازگشت. ارزش معاملاات فرابورس بیش 1493.6 میلیارد تومان بود که ناشی از داد و ستد بیش از یک میلیارد و 365 میلیون برگه سهم طی 402 هزار و 923 نوبت معاملاتی بود. همچنین نماد زاگرس بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس ثبت کرده است.

شگویا، شصدف و ساوه، توریل، غشهداب، اجاد3، ودی با بیشترین صفوف تقاضا را در معاملات امروز فرابورس مواجه هستند و در مقابل فرابورس، شپاس، ثعمرا، شبصیر، کمرجان، شرق 1400 و زنگان با پر حجم ترین صفوف فروش و عرضه همراه بوده اند.

 

پاسخ دهید
سایت نبض بورس از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.