جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
پرطرفدار ترین
پربحث ترین

در سال 99، کدام شرکت ها در صف عرضه اولیه ایستاده اند؟

در مورخه 15 اسفندماه 1398 اطلاعیه عرضه اولیه شرکت پلیمر آریاساسول با نماد آریا در فرابورس درج شد و پیش بینی می شد که زمان ثبت سفارش این عرضه اولیه در روز چهارشنبه مورخه 21 اسفندماه سال جاری باشد، اما عرضه اولیه سهام شرکت آریا ساسول به سال 98 نرسید و این عرضه اولیه به سال آینده موکول شد. بنابراین سهام نماد آریا یکی از سهام هایی است که سال 99 عرضه اولیه خواهد شد. اما 14 شرکت دیگر کدام شرکت ها هستند؟

به گزارش نبض بورس، در سال 1398، سهام 23 نماد برای اولین بار در بورس و فرابورس عرضه شد. عرضه اولیه سهام 5 نماد از 23 نماد در اسفندماه انجام شد. نمادهایی چون شصدف، تملت، شگویا، زکوثر و ساوه در اسفندماه برای اولین بار سهامشان عرضه شد. تملت نمادی بود که رکورد مشارکت در عرضه اولیه ها را شکست. در عرضه اولیه این نماد یک میلیون و 681 هزار و 529 نفر شرکت کردند که به هر نفر 420 سهم به قیمت 340 تومان تعلق گرفت.

نماد آریا که متعلق به شرکت پلیمر آریا ساسول بود در اسفندماه سال جاری تا یک قدمی عرضه اولیه پیش رفت اما این اتفاق رخ نداد.

در مورخه 15 اسفندماه 1398 اطلاعیه عرضه اولیه شرکت پلیمر آریاساسول با نماد آریا در فرابورس درج شد و پیش بینی می شد که زمان ثبت سفارش این عرضه اولیه در روز چهارشنبه مورخه 21 اسفندماه سال جاری باشد، اما عرضه اولیه سهام شرکت آریا ساسول به سال 98 نرسید و این عرضه اولیه به سال آینده موکول شد.

مبینا بنی‌اسدی، مدیر ارتباطات فرابورس ایران طی مصاحبه ای در همین رابطه گفت: پتروشیمی آریا ساسول آخرین شرکتی بود که قرار بود تا آخر سال فرابورسی شود اما مدیران فرابورس ایران تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی مردم و پرسنل فعال در بازار سرمایه فعلا این عرضه به اوایل سال ۹۹ موکول شود.

بنابراین نماد آریا را می توان یکی از عرضه اولیه های سال 1399 قلمداد کرد. اما 14 نماد دیگری که احتمال عرضه اولیه سهام آن ها در سال 99 بسیار زیاد است کدام نمادها هستند؟

14 شرکت که در کنار آریاساسول قرار است سهام آن ها برای اولین بار در سال 1399 عرضه اولیه شوند عبارتند از:

شرکت رایان هم افزا (رافزا)، شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، ایمن خودرو شرق (خیمن)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)،   تولید نیروی جنوب غرب صبا (بوعلی)، ترانسفورماتور توزیع زنگان (برانسفو)، پتروشیمی ایلام (شایلام)، پتروشیمی مروارید (شمروارید)، پالایش نفت جی (شجی)، راه آهن حمل و نقل (حرآهن) و صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر).

۵ دیدگاه
Iran, Islamic Republic of
آشنا
1
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
1
14
لطفا عرضه های اولیه را حداقل 10 روز یکبار عرضه نمائید نه اینکه روزی دو عرضه اولیه داشته باشیم که سیستم به هم بریزه و کارگزاریها هم برای بیشتر کدها خریدی انجام ندن و معلوم نشه سهمیه شون کجا رفته و صدا شون به جایی نرسه وقتی زیر ساخت لازمه رو ندارین چرا اصرار دارید که اینهمه عرضه رو یکجا عرضه کنین
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
2
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
6
8
من با سه کد آفلاین ( کدهای فرزندانم) در عرضه اولیه شصدف شرکت کردم اما فقط به یکی از کدها سهام رسید!!!!! بی هیچ توضیحی باقی سهمیه کجا رفته و چی شده والله اعلم
Iran, Islamic Republic of
س
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
6
8
همون بهتر که بهت نرسید
Italy
حسین
3
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
0
1
لطفا درعرضه اولیه ها (آستانه حجم تعدادی) طوری تقسیم شود ‌، افرادی که سهم به انها نرسیده فردای عرضه اولیه بتوانند بخرند
-
ارش
4
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
0
1
جهت جذابیت عرضه اولیه لطفا پیشنهاد دهید حجم مبنا به مدت 20 روز کاری یک باشد.در غیر این صورت جذابیت ندارد
پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تیتر یک