جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
پرطرفدار ترین
پربحث ترین
شرایط سخت بنیاد مستضعفان برای واگذاری:

آیا 15 درصد از سهام "وسینا" واگذار خواهد شد؟

بنیاد مستضعفان طی دو اطلاعیه اعلام کرده است که قصد دارد 15 درصد از سهام بانک سینا را واگذار کند. این کار قرار است از طریق واگذاری به صورت دو بلوک 8 و 7 درصدی در تاریخ های 21 و 25 اسفندماه سال جاری انجام شود.

به گزارش نبض بورس، بانک سینا از شروع فعالیت خود با نام موسسه مالی و اعتباری بنیاد در سال 1364 تاسیس گردید. این بانک در جهت دستیابی به سطح استانداردهای مورد پذیرش از طرف بانک مرکزی برای تبدیل شدن به بانک، در تاریخ 19 شهریور ماه 1386 با اخذ مجوز ورود به بورس اوراق بهادار تهران، با نماد "وسینا" سرمایه خود را به 200 میلیارد تومان ارتقا داد و در روزهای پایانی سال 1387 مجوز تبدیل به بانک را از بانک مرکزی دریافت کرد.

65 درصد سهام بانک سینا در اختیار بنیاد مستضعفان می باشد و 7.8 درصد نیز در اختیار موسسه بنیاد علوی است.

بنیاد مستضعفان طی دو اطلاعیه اعلام کرده است که قصد دارد 15 درصد از سهام بانک سینا را واگذار کند. این کار قرار است از طریق واگذاری به صورت دو بلوک 7 و 8 درصدی انجام شود. واگذاری که اگر انجام شود و مشتری برای آن ها پیدا شود، سهام بنیاد مستضعفان در وسینا را به 50 درصد تقلیل خواهد داد که کمی با در نظر گرفتن جزئیات منتشر شده از شرایط واگذاری ها بعید به نظر می رسد که این کار صورت گیرد.

طبق دو تصویر زیر در ابتدا قرار است که بنیاد مستضعفان بلوک 8 درصدی این بانک را با قیمت پایه هر سهم 518 تومان در تاریخ 21 اسفندماه سال جاری عرضه کند و سپس بلوک 7 درصدی با همان قیمت پایه هر سهم 518 تومان در 25 اسفند ماه قرار است عرضه شود.

آیا 15 درصد از سهام

آیا 15 درصد از سهام

همان گونه که ملاحظه می شود بنیاد مستضعفان برای هر دو واگذاری قیمت پایه هر سهم را 518 تومان در نظر گرفته است. قیمتی که با قیمت پایانی فعلی وسینا فاصله زیادی دارد و جزئیات واگذاری با شرایط این روزهای این نماد همخوانی ندارد. در حال حاضر و در کمتر از 14 روز مانده به اولین عرضه بلوکی وسینا قیمت پایانی هر سهم این نماد که در بازار دوم بورس معامله می شود 404 تومان بوده و نماد با صف فروش مواجه است.

آیا 15 درصد از سهام

 

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تیتر یک