جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
پرطرفدار ترین
پربحث ترین

تبرئه پسران یک رئیس جمهور در پرونده بورس

۱۶:۳۵ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸

دادگاه مصر روز (شنبه) دو پسر رئیس جمهوری اسبق این کشور و اشخاص دیگر را که در پرونده " تقلب در بورس" دست داشتند، تبرئه کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه القدس العربی نوشت، در جلسه دادگاه کیفری قاهره که امروز در آکادمی پلیس برگزار شد، علاء و جمال دو پسر حسنی مبارک، رئیس جمهوری اسبق این کشور و همه متهمان این پرونده آزاد شدند.

عبدالمجید محمود، دادستان اسبق مصر پیش از این متهمان را به اتهام دریافت غیرقانونی دو میلیارد و ۵۱ میلیون و ۲۸ هزار و ۶۴۸ پوند مصری به دادگاه کیفری قاهره ارجاع داده بود.

دادگاه کیفری قاهره ۱۵ سپتامبر دستور بازداشت علاء و جمال مبارک و حسن هیکل، پسر محمد حسنین هیکل، روزنامه‌نگار نامدار و دو تن دیگر را به اتهام دستکاری در شاخص‌های بورس صادر کرد.

دادستانی کل مصر جمال مبارک را به توافق و مشارکت با مقامات دولتی در سودجویی غیر قانونی به نفع خود و شرکت‌هایش به مبلغ ۴۹۳ میلیون پوند مصر متهم کرده است.

در همین راستا دادستانی کل مصر اعلام کرد که متهمان توافق کردند بانک ملی را به خاطر منافع شخصی خودشان و کسانی که با آنها در ارتباط بودند و با آنها منافع مشترکی داشتند، بفروشند و سهام این بانک را از طریق یک شرکت در قبرس به دست بیاورند.

پاسخ دهید
سایت نبض بورس از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.
تیتر یک