جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
پرطرفدار ترین
پربحث ترین

روز پر خبر وتجارت، توقف نماد در روز آغاز فروش تعهدی

۱۸:۱۹ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
فروش تعهدی رسما از امروز آغاز شد و سهام بانک تجارت با نماد وتجارت یکی از سهامی بود که مشمول فروش تعهدی می شد. قبل از آنکه اطلاعیه مربوط به فروش تعهدی بر روی سامانه کدال قرار بگیرد، اطلاعیه افشای اطلاعات با اهمیت بر روی کدال قرار گرفت. اطلاعیه ای که به دلیل عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات بااهمیت موجب متوقف شدن نماد وتجارت به مدت دو روز کاری شد تا در کمتر از یک ماه دو بار این اتفاق برای این نماد رخ دهد!

به گزارش نبض بورس، وتجارت یکی از نمادهای پرخبر روز جاری بورس بود. نمادی که قیمت آن با آغاز معاملات امروز روند صعودی را طی نمود و آخرین قیمت معامله شده آن با رشدی 4.93 درصدی نسبت به قیمت دیروز بر روی 639 ریال آرام گرفت و در این قیمت به صف خرید نشست. همچنین قیمت پایانی این سهم با رشد 4.27 درصدی نسبت به قیمت روز گذشته بر روی 635 ریال بسته شد.

آخرین معامله این نماد در ساعت 10 و 39 دقیقه امروز انجام شد و پس از آن معاملات این نماد متوقف شد. دلیل توقف نیز افشای اطلاعات با اهمیت پیرامون عرضه سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تاریخ 7 اسفندماه سال جاری و همچنین عرضه سهام شرکت های تجارت الکترونیک پارسیان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم در تاریخ 28 اسفندماه سال جاری و همچنین اعلام برنامه عرضه سهام هفت شرکت دیگر بود.

در ساعت 10 و 43 دقیقه امروز دومین اطلاعیه مربوط به نماد وتجارت بر روی کدال قرار گرفت. اطلاعیه ای که مربوط به آغاز معاملات فروش تعهدی در سهام بانک تجارت بود. در بخشی از این اطلاعیه آمده بود:  به اطلاع كليه فعالان محترم بازار سرمايه ميرساند، امكان انجام معاملات فروش تعهدي بر روي سهام شركت بانك تجارت (وتجارت) از امروز يكشنبه مورخ 4 اسفند ماه 1398 در بورس اوراق بهادار تهران آغاز مي شود.

دقایقی از انتشار اطلاعیه دوم برای نماد وتجارت نگذشته بود که اطلاعیه سوم این نماد بر روی کدال قرار گرفت. اطلاعیه ای که موجب متوقف شدن نماد به مدت دو روز کاری شد. دلیل توقف نماد نیز عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات بااهمیت عنوان شده بود.

شایان ذکر است که در کمتر از یک ماه این برای دومین بار است که نماد وتجارت به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت و عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات به مدت دو روز کاری متوقف می شود. در نوبت قبل به تاریخ  19 بهمن ماه سال جاری که وتجارت دست به افشای اطلاعات با اهمیت زد و اطلاعیه آن بر روی کدال قرار گرفت، باز هم به دلیل عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات، معاملات این نماد به مدت دو روز کاری متوقف شد و بعد از باز شدن نماد علیرغم آنکه همه سهامداران آن انتظار رشد قیمت سهام را داشتند، قیمت این نماد با اُفت مواجه شد.

گفتنی است که طبق اطلاعیه منتشر شده به تاریخ 3 اسفندماه سال جاری، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده این نماد در ساعت 14 روز چهارشنبه مورخ 14 اسفند ماه 1398 برگزار خواهد شد. معمولاً 2 روز قبل و 2 روز بعد از زمان برگزاری مجمع نیز نماد متوقف خواهد بود و عملاً سهامداران این نماد در روزهایی که بورس به روند خوب خود ادامه می دهد باید شاهد بسته بودن نماد معاملاتی خود باشند.

 

پاسخ دهید
سایت نبض بورس از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.
تیتر یک