جدیدترین اخبار
پربازدید های هفته
پرطرفدار ترین
پربحث ترین

سرمایه گذاری بدون ریسک با سود بالا در بانک ایران زمین/ کسب سود مناسب از محل فعالیت در صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

بانک ایران زمین با اتخاذ سیاست های خاص و کارشناسانه توانسته است از طریق ایجاد صندوق های سرمایه گذاری، سود قابل توجهی را نصیب مشتریان خود کند.

عملکرد مطلوب بانک ایران زمین در جذب سپرده های خرد و کلان و سرمایه گذاری آن منابع در بخش هایی مولد سودآور البته به شیوه درست و اصولی، باعث شده است تا این بانک مسیری را در پیش گیرد تا مردم را در سود فعالیت های اقتصادی خود شریک کند.
شراکتی بدون ریسک برای سپرده گذارانی که پول خود را در صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین به امانت گذاشته و از محل چرخش پول در فعالیت های اقتصادی، سودی فراتر از نرخ سود بانکی را بدست می آورند.
از آنجایی که فلسفه وجودی صندوق های سرمایه گذاری بانک ها، جذب سپرده ها برای تامین منابع مالی شرکت های بورسی است، بنابراین سرمایه گذاران این صندوق ها از طریق صندوق موجود در بانک عامل به شکلی غیر مستقیم اقدام به فعالیت در بازار سرمایه کرده و بدون این که کاری انجام دهند ماهانه از سود شناوری بالاتر از نرخ سود بانکی برخوردار می شوند.
در چنین شرایطی است که با توجه به نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار برعملکرد صندوق های سرمایه گذاری و اعتماد مشتریان به بانک ایران زمین به همراه نظارت سازمان بورس، انگیزه سپرده گذاران برای سرمایه گذاری در چنین صندوق های ایجاد شده است. به طور مثال بانک ایران زمین تا کنون توانسته است از طریق ایجاد صندوق سرمایه گذاری، زمینه سودآوری قابل توجه های را برای مشتریان خود ایجاد کند. تا جایی که این بانک به پاس همراهی دارندگان واحد صندوق سرمایه گذاری ۳٫۱۸ درصد بازدهی بیشتر را از محل فعالیت های صندوق مذکور ایجاد کرده است.
براساس اعلام مدیر صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین، نرخ بازده این صندوق از تاریخ آغاز تا پایان سال مالی برابر ۲۰٫۹ درصد بوده و با احتساب پاداش همراهی به ۲۴٫۰۸ درصد رسیده است، که در پایان سال مالی بین سرمایه گذاران این صندوق تقسیم می شود.
مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ که مدیریت صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین را به عهده دارد، می گوید: بر اساس مصوبات مجمع مورخ سوم تیرماه ۱۳۹۸ این صندوق و نیز تأیید آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، قرار شده است ذخیره ناشی از تغییر ارزش سهام به صورت روزانه در صندوق محاسبه و در پایان سال مالی، به نسبت زمان حضور سرمایه گذاران و نیز تعداد واحدهای سرمایه گذاری، بین دارندگان این واحدها از آغاز اجرای این روش (۹۸/۰۴/۰۴)، تقسیم شود.
حاجی با اشاره به این نکته که نرخ بازده حاصل شده از تاریخ آغاز تا پایان سال مالی برابر ۲۴٫۰۸ درصد بوده است، می گوید: این بازده به نسبت تعداد روزهای حضور سرمایه گذاران و تعداد واحدهای آن ها متغیر است و از آنجاییکه میانگین نرخ بازدهی صندوق برای سرمایه گذاران از ابتدای سال جاری برابر با ۲۰٫۹ درصد بوده، با احتساب پاداش، کل بازدهی سرمایه گذاران به شرط حضور دائم از ابتدای سال جاری (شمسی) معادل ۲۴٫۰۸ درصد سالانه خواهد بود.
کارشناسان معتقدند صندوق‌ها به عنوان ابزاری جدید که وظیفه آنها سرمایه‌گذاری پول‌های کوچک و خرد مردم است می تواند تاثیر بالایی هم بر اقتصاد کشور و هم بر سود آوری سپرده گذار به جای گذارد. در چنین شرایطی است که بانک ایران زمین با توجه به تخصص، کارایی و ظرفیتی که دارد با جذب سرمایه‌های کوچک و تبدیل آن به منابع بزرگ، برای سرمایه‌گذاری سودآور وارد عمل شده و از این طریق بازدهی قابل توجهی را به بار آورده است.
یکی از مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری این است که پول سرمایه‌گذاران را به صورت حرفه‌ای مدیریت می کند.
از طرفی صندوق‌ها معمولا برای سوددهی یک نرخ پیش‌بینی دارند که در اساسنامه آنها پیش‌بینی شده است. اما معمولا نرخ بالاتری از نرخ تعین شده را به سرمایه گذار می پردازند.
سرمایه گذاران به موجب سود مناسبی که صندوق‌های سرمایه گذاری به سپرده گذاران می دهند معمولا از جذابیت خاصی برخوردارند و بانک ایران زمین نیز در این مسیر توانسته است موفق عمل کند.
کارشناسان معتقدند؛ بهتر است مردم سرمایه‌های خرد خود را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیاورند تا از طریق بورس، این سرمایه‌ها به دست تولیدکنندگان برسد. چرا که رشد و توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری به لحاظ کلی به‌نفع اقتصاد، مردم و همه جامعه است.

گفتنی است؛ صندوق سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین در تاریخ ۹۰/۰۹/۲۶ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد.فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست صورت می گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه گذران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است.

 راه مردم

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *